Kdo je Lenka

Kým jsem byla a kým jsem teď.  

V pubertě mi přišlo jako dost dobrej nápad stát se slavnou herečkou a brázdit největší divadelní scény. Jo a taky si zahrát v celovečerním filmu. To s tou herečkou mě přešlo před asi deseti lety po zářné kariéře v amatérských divadelních spolcích a životní roli chrobáka. Ten film si ještě potají v koupelně před zrcadlem představuju. Bude to minimálně na Českýho lva.

Pak jsem si to ale rozmyslela a říkala jsem si, že by bylo dobrý dělat v rádiu. Tam si to zpočátku vůbec nemysleli a slušně mě poslali zpět za bar čepovat pivo umělcům. Po nějaké době se jim můj nápad zalíbil a v médiích jsem jako moderátorka a redaktorka pracovala přes deset let. Do “cívíčka” jsem si tak mohla napsat, že jsem dělala Na Frekvenci 1, Na Óčku nebo na Hitrádiu Magic Brno. Prej to tam dobře vypadá. Nevim, nikdy mi to v tom “cívíčku” k ničemu nebylo.

Někdy během toho jsem taky chtěla bejt tanečnicí, tak jsem založila taneční studio a taky spisovatelkou, tak jsem vydala knížku.

Po pár zdravotních patáliích mi došlo, že ten život není jen o “cívíčku” a zářné kariéře. A tak jsem začala studovat, jak tady ty zákonitosti vlastně fungujou. Jak funguje mozek, tělo a tak nějak dohromady. Taky jsem zjistila, že ve škole mi lhali, stejně tak v duchovní škole, kterou jsem prošla, a že je všechno úplně jinak. Jak? To zjišťuju každej den a moc mě to baví.

Nemám škatuli ani zářné cíle. Miluju život je ve všech jeho barvách, i když je to někdy mnohem větší dřina, než jak píšou v knížkách o osobním rozvoji. O tom, co objevuju, píšu. A pokaždý si o tom myslim něco jinýho, protože každej den jsem jiná. A to mě tuze baví.

A jak vždycky říkám. Tužka a papír změní svět, poezie vaše srdce.

Proto píšu. Aby každej den byl poezií života.

 

881total visits,2visits today